Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Lego wypuszcza kolejny samochodowy model: Bugatti Chiron

Autor:  WNP.PL (PIM)  |  13-06-2018 22:05  |  aktualizacja: 13-06-2018 22:03
Lego we współpracy z Bugatti stworzyło replikę Chirona w serii Technic. Samochód dość wiernie odtwarza oryginał – nie tylko ma charakterystyczne elementy i emblematy, ale także... bardzo wysoką cenę.
Lego wypuściło następny samochodowy model z serii Technic – Bugatti Chiron. Zestaw jest przeznaczony dla „dzieci” w wieku powyżej 16 lat. Ma ponad 3,5 tys. części, z których robi się m.in. silnik z szesnastoma w pełni ruchomymi cylindrami poruszanymi dwoma wałami korbowymi oraz działającą, ośmiostopniową skrzynią biegów.
Fot. lego.com
Fot. lego.com

Oczywiście wiele elementów tworzy się ze standardowych klocków, ale Chiron ma dużą liczbę części wzorowanych na oryginałach i realistycznie oddających ich wygląd. Do charakterystycznych elementów aktywne tylne skrzydło, zespolone tylne lampy, maskownica w kształcie podkowy, odlewane na wzór oryginałów felgi z niskoprofilowymi oponami, kokpit z ruchomym przełączaniem biegów na łopatkach. Każdy z samochodów ma pod maską indywidualny numer, a także schowek ze stylową torbą Bugatti – to autentyczny element samochodu.
Fot. lego.com
Fot. lego.com

Model wykonano w skali 1:8. Ma 56 cm długości, 25 cm szerokości i 14 cm wysokości. Nadwozie jest w charakterystycznych odcieniach niebieskiego. Kosztuje 1700 złotych.
Fot. lego.com
Fot. lego.com
Dwa lata temu Lego wypuściło inny supersamochód – Porsche 911 GT3 RS. Składał się „tylko” z 2,7 tys. części i kosztował 1350 złotych.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018