Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Ferrum kończy współpracę z Węglokoksem w zakresie dostaw materiałów

Autor:  Dariusz Ciepiela  |  14-06-2018 09:07  |  aktualizacja: 14-06-2018 09:39
Ferrum wypowiedziało umowę z Węglokoksem, określającą ramowe zasady współpracy w zakresie dostaw materiałów i półproduktów hutniczych. Umowę zawarto w listopadzie 2015 r.

Ferrum 13 czerwca 2018 r. skierowało do Węglokoksu jednostronne oświadczenie o zakończeniu współpracy w zakresie uregulowanym umową ramową z 2015 r. 

Ferrum wypowiedziało umowę z Węglokoksem, określającą ramowe zasady współpracy w zakresie dostaw materiałów i półproduktów hutniczych
Fot. PTWP

Ferrum wyjaśnia, że przyczyną podjęcia takich działań jest brak dostaw materiałów przez Węglokoks w określonym umownie okresie oraz nieistnienie jakichkolwiek zobowiązań spółki wobec tego kontrahenta z tytułu umów wykonawczych.

Jak podkreślono, pomimo złożonego oświadczenia Ferrum nie wyklucza w przyszłości wznowienia współpracy z Węglokoksem w zakresie dostaw materiałów.

Ferrum zapewnia, że rozwiązanie tej umowy nie będzie negatywnie wpływać na bieżącą działalność operacyjną spółki, w tym na realizację bieżących zakupów materiałów wsadowych.

Umowa ramowa z 2015 r. przewidywała, że kwartalne obroty między Węglokoksem a Ferrum wyniosą ponad 9 tys. ton surowca o łącznej wartości ok. 10 mln euro. Surowiec  był niezbędny dla produkcji rur.

- Sytuacja na rynku jest dziś bardzo dziwna i trudna dla zakładów przetwórstwa hutniczego, bo wsad możemy kupować w cenach, w jakich importerzy wprowadzają na rynek gotowe wyroby. Liczymy, że to krótkotrwała sytuacja, bo na dłuższą metę żadna firma tego nie wytrzyma – mówi WNP.pl Krzysztof Mikuła, wiceprezes Węglokosu ds. grupy kapitałowej. Czytaj więcej: Brakuje stali w rozsądnej cenie

Ferrum specjalizuje się w produkcji rur stalowych ze szwem oraz kształtowników zamkniętych. Rury produkowane są w technologii zgrzewania prądami wysokiej częstotliwości oraz spawania (spiralnie lub wzdłużnie). Przeznaczone są dla rynku gazowniczego (szczególnie do budowy rurociągów przesyłowych i dystrybucyjnych), ciepłowniczego, wodno-kanalizacyjnego (do przesyłu ścieków, wody pitnej i zasolonej) oraz przemysłowego.

Pierwszy kwartał 2018 r. był bardzo dobry dla Ferrum. Firma w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego znacząco poprawiła wyniki finansowe. Czytaj więcej: Dobry kwartał Ferrum

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018