Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023

Rosja ma odpowiedź na cła USA na stal i aluminium

Autor: PAP/PSZ
Dodano: 19-06-2018 19:10

W odpowiedzi na nałożone przez USA cła na stal i aluminium Rosja wprowadzi dodatkowe cła na niektóre amerykańskie towary - ogłosił w Mińsku minister gospodarki Rosji Maksim Orieszkin.

Maksim Orieszkin wyjaśnił, że cła będą dotyczyły produktów, które mają odpowiedniki na rynku krajowym oraz zapewnił, że decyzja ta nie wpłynie na rosyjskie wskaźniki makroekonomiczne.

"Rosja korzysta z prawa w ramach Światowej Organizacji Handlu i wprowadza środki równoważne wobec towarów importowanych z USA" - powiedział Orieszkin podczas wizyty na Białorusi rosyjskiej delegacji pod przewodnictwem prezydenta Władimira Putina.

Minister nie sprecyzował, na jakie towary będzie nałożone cło, zaznaczył jednak, że nowe regulacje zaczną obowiązywać "wkrótce".

8 marca prezydent USA Donald Trump podpisał rozporządzenie nakładające cła na import stali w wysokości 25 proc., a na import aluminium - 10 proc.

Według kwietniowego komunikatu Światowej Organizacji Handlu (WTO) Rosja wystąpiła do WTO o odszkodowania od USA za cła importowe.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023