Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Pekao: nasi klienci coraz bardziej zainteresowani ekspansją zagraniczną

Autor: PAP/TE
Dodano: 21-06-2018 14:33

Bank Pekao obserwuje wśród swoich klientów korporacyjnych zwiększone zainteresowanie rozwojem na rynkach zagranicznych, także przez przejęcia - poinformował Andrzej Kopyrski, wiceprezes banku.

- U naszych klientów widzimy zainteresowanie inwestycjami, sprawdzają oni możliwości kredytowe, możliwości finansowania. Widzimy ogromne zainteresowanie działalnością pro eksportową, a wiele firm podnosi nowy wątek - realizacji bezpośrednich inwestycji za granicą, czyli rozwoju na rynkach zagranicznych już nie tylko przez eksport, ale także przez przejęcia - powiedział Kopyrski.

Dodał, że przejęciami zainteresowane są firmy z tradycyjnych sektorów, nie podał jednak szczegółów. Jego zdaniem trend ten widać szczególnie wśród firm średniej wielkości, o rocznych obrotach powyżej 100 mln zł.

- Coraz częściej firmy myślą o inwestycjach za granicą i pojawiają się tutaj kraje Unii Europejskiej, jako najbardziej naturalny kierunek ekspansji, ale także na przykład Ameryka Północna. Chcemy naszych klientów w tych działaniach wspierać - powiedział Kopyrski.

Ocenił, że na rynku akcja kredytowa w segmencie korporacyjnym nie będzie szybko rosła.

- Widzimy natomiast sporo różnego rodzaju +przepakowań+ aktywów, czyli refinansowania. Czekamy na boom inwestycyjny związany z modernizacją infrastruktury, który lada chwila powinniśmy zobaczyć - powiedział Kopyrski.

W poniedziałek Pekao podpisał umowę z KUKE dotyczącą akredytyw eksportowych. Umowa dotyczy przeprowadzania transakcji krótkoterminowych z zabezpieczaniem KUKE w ramach finansowania handlu, w przypadku których płatności od kontrahentów zagranicznych realizowane są przy wykorzystaniu akredytyw.

Zobacz też: Bank Pekao podzieli się kwotą ponad 2 mld zł

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020