Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Morawiecki: niepodległość warunkuje rozwój gospodarczy, a ona umacnia suwerenność

Autor: PAP (PIM)
Dodano: 25-06-2018 14:29

To niepodległość warunkuje w dużym stopniu i gwarantuje rozwój gospodarczy, a dobry rozwój gospodarczy jest elementem, który umacnia niepodległość, suwerenność każdego kraju - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas forum gospodarczego Wizja Rozwoju w Gdyni.

Morawiecki przypomniał, że w tym roku obchodzimy 100. rocznicę odzyskania niepodległości, a ona nierozerwalnie wiąże się z sukcesem w gospodarce.

To właśnie niepodległość warunkuje w dużym stopniu i gwarantuje rozwój gospodarczy, a z kolei dobry rozwój gospodarczy, solidny rozwój gospodarczy jest elementem, który umacnia niepodległość, suwerenność każdego kraju - podkreślił premier.

Morawiecki zwrócił uwagę, że mówi to w Gdyni, która jest miastem symbolem II RP. W dwudziestoleciu międzywojennym zapadła bowiem decyzja o budowie nowoczesnego portu w Gdyni - alternatywą dla portu w Gdańsku, który wówczas był poza granicami Polski.

Premier dodał, że obecnie jednym z priorytetów rządu jest "wizja naszego rozwoju", która powinna opierać się również o nasze przewagi konkurencyjne, talenty, innowacje czy technologie.

Polska nie boi się innowacyjności, wizji rozwoju, która powinna inspirować - zaznaczył Morawiecki. 

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020