Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Solaris ma nowego inwestora. To hiszpański CAF

Autor: PAP/PSZ
Dodano: 03-07-2018 09:33

Hiszpańska firma CAF ma zostać nowym inwestorem spółki Solaris Bus & Coach. Wielkopolski producent pojazdów komunikacji miejskiej poinformował 3 lipca o podpisaniu umowy w tej sprawie.

Umowa została zawarta 2 lipca i - jak podała spółka z podpoznańskiego Bolechowa - pozwala firmie CAF na dalsze negocjowanie szczegółów transakcji z Solarisem. Szersze informacje dotyczące transakcji mają być znane w najbliższych tygodniach.

"Trwający od kilku miesięcy proces poszukiwania inwestora dla Solarisa, wszedł w nowy etap. Połączenie potencjałów obu firm, to ważny krok w realizacji planu, który zakłada wypracowanie wiodącej pozycji w Europie w zakresie zrównoważonych miejskich systemów mobilności" - poinformowała spółka w komunikacie.

Czytaj także: Miliard zł za Solarisa. Na placu boju 5 chętnych

CAF zajmuje się projektowaniem, produkcją, utrzymaniem i dostawą taboru kolejowego oraz pojazdów szynowych. W obszarze jego aktywności leżą także najnowsze rozwiązania dla transportu miejskiego w tym e-mobilność.

Solaris Bus & Coach to polski producent pojazdów komunikacji miejskiej: autobusów, trolejbusów i tramwajów. Firma została założona w 1996 roku, przez Solange i Krzysztofa Olszewskich.

Czytaj również: Imponujący wzrost produkcji Solarisów

Do tej pory Solaris dostarczył do 32 państw na świecie ponad 16 tys. pojazdów. Spółka zatrudnia ponad 2,3 tys. osób w Polsce i blisko 300 pracowników w swoich zagranicznych oddziałach.

Zobacz także: Solaris inwestuje i buduje nowy zakład

W 2017 roku firma sprzedała blisko 1,4 tys. pojazdów - najwięcej w swojej historii. Przychody w tym czasie przekroczyły 1,85 mld zł. Solaris jest też największym europejskim producentem trolejbusów.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021