Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Przeszukania w siedzibach spółek zajmujących się obrotem biopaliwami

Autor:  PAP/rs  |  09-07-2018 13:19
Ponad 40 miejsc w kraju przeszukało w poniedziałek 180 funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Urzędów Celno-Skarbowych i Inspekcji Transportu Drogowego - powiedział rzecznik Prokuratury Regionalnej w Gdańsku Maciej Załęski.

Wspólna akcja służb dotyczyła śledztwa związanego z mafią paliwową. Przeszukano siedziby kilkunastu firm zajmujących się obrotem biopaliwami i komponentami biopaliw, podejrzewanych o udział w działaniach przestępczych - m.in. wyłudzeniach podatków - podał rzecznik gdańskiej prokuratury.

Wspólna akcja służb dotyczyła śledztwa związanego z mafią paliwową.
Fot. mat. pras.

"Przeszukania obyły się na polecenie Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, a ich celem było zabezpieczenie dokumentów i różnego rodzaju przedmiotów związanych z obrotem biopaliwami i komponentami do tych paliw" - powiedział rzecznik.

Wyjaśnił, że podjęte w poniedziałek przez CBA, UC-S i ITD działania wynikają ze śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Regionalną w Gdańsku. "To wielowątkowe i transgraniczne śledztwo szczecińskiej delegatury CBA, które dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej działającej od listopada 2015 roku do marca 2017 r. w całym kraju" - mówił prok. Załęski.

Według śledczych z CBA grupa miała dopuścić się nadużyć w podatku VAT, akcyzowym i opłacie paliwowej. "Działania te miały według naszych wyliczeń narazić Skarb Państwa na straty w łącznej wysokości ponad 70 mln zł" - podał rzecznik.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019