Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Niemiecki resort obrony: jesteśmy przyzwyczajeni do krytyki Trumpa

Autor:  PAP/rs  |  11-07-2018 12:20
Niemcy są już praktycznie przyzwyczajone do krytycznych uwag prezydenta USA Donalda Trumpa pod swoim adresem - oświadczyła w środę niemiecka minister obrony Ursula von der Leyen przed szczytem NATO w Brukseli.

"Radzimy sobie" - dodała niemiecka polityk. Przecząco odpowiedziała przy tym na pytanie dziennikarzy o to, czy czuje się niesprawiedliwie wybrana przez Trumpa jako "cel" wśród ministrów obrony państw NATO.

Niemcy są już praktycznie przyzwyczajone do krytycznych uwag prezydenta USA - oświadczyła niemiecka minister obrony Ursula von der Leyen.
Fot. Shutterstock.com

Podczas spotkania przed szczytem w Brukseli z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem amerykański prezydent po raz kolejny skrytykował kraje sojusznicze za zbyt niskie wydatki na obronność. Ocenił, że wzrost tych nakładów w 2017 roku o 40 mld dolarów w porównaniu z rokiem 2016 jest niewystarczający oraz "nie fair wobec podatników w USA", ponoszących nieproporcjonalnie duże jego zdaniem koszty udziału w NATO.

Trump oświadczył też, że USA chronią kraje europejskie takie jak Niemcy i Francja, podczas gdy Berlin "zawiera umowy na rurociągi z Rosji, wpłacając do jej skarbca miliardy dolarów", stając się "zakładnikiem Rosji".

Czytaj: Donald Trump: Niemcy to zakładnik Rosji. Polska nie chce nim być

Także do tej wypowiedzi odniosła się niemiecka minister obrony. "Niewątpliwie mamy z Rosją wiele problemów. Z drugiej strony, bez wątpienia należy utrzymać kanał komunikacji między krajami czy sojuszami a przeciwnikami" - powiedziała von der Leyen.

Szczyt NATO w Brukseli potrwa do czwartku.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019