Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Jens Stoltenberg: nie jest rolą NATO decydowanie o Nord Stream 2

Autor:  PAP/rs  |  11-07-2018 12:35
Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział na briefingu przed szczytem w Brukseli, że nie jest rolą Sojuszu Północnoatlantyckiego podejmowanie decyzji w sprawie projektu gazociągu Nord Stream 2. Jego zdaniem decyzja w tej sprawie należy do państw.

Stoltenberg zaznaczył, że w kwestii nowego gazociągu mającego prowadzić z Rosji do Niemiec po dnie Bałtyku istnieją w NATO odmienne punkty widzenia. Dodał, że również w Niemczech są różnice zdań w sprawie tego projektu.

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział, że nie jest rolą Sojuszu podejmowanie decyzji w sprawie projektu gazociągu Nord Stream 2.
Fot. mat. pras. Gazprom

Sekretarz generalny zwrócił uwagę, że to nie do NATO należy decyzja w sprawie gazociągu, ponieważ jest to decyzja krajowa.

Prezydent USA Donald Trump powiedział w środę, że Niemcy mogłyby podnieść wydatki obronne natychmiast, ale "zamiast tego płacą miliardy dolarów Rosji, a my je musimy chronić". Ocenił, że w przeciwieństwie do Niemiec Polska nie przyjęłaby gazu od Rosji, bo nie chce być jej zakładnikiem.

Czytaj: Donald Trump: Niemcy to zakładnik Rosji. Polska nie chce nim być

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019