Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023

Gumowe drogi z kopalnianych mat? Tanie i pierwsza już powstała

Autor: portalsamorzadowy.pl
Dodano: 14-07-2018 08:30 | Aktualizacja: 14-07-2018 08:43

Ceny asfaltu są bardzo wysokie, dróg betonowych również. Dlaczego więc nie spróbować nawierzchni wykonanej z... mat gumowych wykorzystywanych w kopalniach? Na taki pomysł wpadł Rafał Ryszczuk, burmistrz Kisielic i zbudował pierwszą w kraju gumową drogę.

Samorządowiec szukał pomysłu na rozwiązanie problemów mieszkańców z błotem utrudniającym im dojazd do siedlisk rolniczych.

- Jako młody burmistrz postanowiłem coś z tym zrobić. Ceny asfaltu są bardzo wysokie, dróg betonowych również, dlatego rozpocząłem poszukiwania innych rozwiązań i natknąłem się na informację na temat mat gumowych wykorzystywanych w kopalniach - mówi burmistrz Kisielic w rozmowie z PortalSamorzadowy.pl. - Okazało się, że są grube, zbrojone i mogą być skuteczne również na drogach, więc je kupiłem. Oczywiście zapytałem wcześniej prawnika, czy mogę je zastosować na drodze publicznej. Powiedział, że będzie to utwardzenie, którego nie trzeba będzie zgłaszać. Dostarczono nam maty, trzeba było opracować technologię ich układania i tak powstał 300-metrowy odcinek gumowej drogi - wspomina.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023