Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Droga krajowa 92 do przebudowy w Wielkopolsce. Wykonawcą COLAS

Autor: PAP/PSZ
Dodano: 14-07-2018 12:27

Przeszło 25 mln zł kosztować będzie przebudowa drogi krajowej nr 92 na odcinku Tarnowo Podgórne - Swadzim. Prace na 11-kilometrowym odcinku trasy ruszą 16 lipca i potrwają do listopada.

Alina Cieślak z poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Austostrad oznajmiła, że inwestycja zakłada poprawę nośności nawierzchni, równości podłużnej i poprzecznej, usunięcie kolein, odnowę oznakowania pionowego i poziomego oraz poprawę odwodnienia drogowego. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano także rozbudowę węzła Tarnowo Podgórne wraz z korektą przebiegu dróg serwisowych w jego obrębie.

Cieślak podkreśliła, że w trakcie trwania inwestycji kierowcy napotkają utrudnienia polegające na zwężeniu, ruchu wahadłowym sterowanym ręcznie oraz ograniczeniu prędkości do 50 km/h.

"Wykonawca, firma COLAS Polska Sp. z o.o., planuje zakończyć prace do połowy listopada br. Koszt prac to ponad 25 mln złotych brutto" - podała.

Według założeń inwestycji, w tym roku zostaną wykonane roboty nawierzchniowe na odcinku Tarnowo Podgórne - Swadzim, natomiast w przyszłym roku, po zakończeniu prac projektowych oraz uzyskaniu niezbędnych decyzji administracyjnych, kontynuowane będą prace związane z rozbudową węzła Tarnowo Podgórne oraz ciągów dróg serwisowych po obu stronach.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020