Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Pożar wstrzymał ruch na niemieckiej autostradzie

Autor:  PAP/PSZ  |  27-07-2018 08:46
W sąsiedztwie autostrady pod Poczdamem w Brandenburgii, na wschodzie Niemiec, wybuchł 26 lipca pożar. Ogień strawił około 50 hektarów lasu sosnowego; władze utrzymują, że żywioł jest już pod kontrolą i nie zagraża okolicznym mieszkańcom.

"Niebezpieczeństwo jest na razie zażegnane" - powiedział przedstawiciel lokalnych władz Christian Stein, cytowany przez dpa. Wcześniej 26 lipca niemieckie służby ratunkowe rozważały ewakuację około 200-300 mieszkańców wiosek położonych koło autostrady. Krok ten nie okazał się konieczny - oceniono, że nie ma ryzyka, iż ogień dotrze do domostw.

Z pożarem walczyło około 200 strażaków.
Fot. Shutterstock

Wieczorem 26 lipca i następującej nocy z żywiołem walczyło około 200 strażaków. W akcji gaszenia uczestniczył śmigłowiec niemieckiej armii. Działania służb utrudniały ciągle zmieniające się wiatry. Władze podejrzewają, że przyczyną pożaru mógł być niedopałek papierosa.

W czwartek 26 lipca z powodu pożaru wstrzymano ruch na autostradzie A-9 pod Poczdamem; w niektórych miejscach w pobliżu aglomeracji Berlina utworzyły się korki. W nocy z czwartku na piątek policja puściła samochody na A-9 w kierunku Berlina; przeciwny kierunek pozostawał zamknięty - informuje dpa.

Od wielu dni w Brandenburgii obowiązuje najwyższy poziom zagrożenia pożarowego. W najbliższych dniach w Niemczech mają utrzymywać się ponad 30-stopniowe upały.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019