Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Były szef Jukosu dłużej w areszcie

Autor: Rzeczpospolita
Dodano: 28-09-2007 16:04

Sąd w Czycie przedłużył areszt Michaiła Chodorkowskiego, byłego szefa koncernu naftowego Jukos, do 2 stycznia 2008 r. - poinformował Siemion Rozenberg, jego adwokat.

- Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i przedłużył mojemu podsądnemu okres aresztu jeszcze na cztery miesiące - oświadczył Rozenberg. Dodał, że decyzję taką podjęto w ramach nowej sprawy przeciwko Chodorkowskiemu.

W czwartek na taki sam okres przedłużono areszt drugiemu podejrzanemu w tej samej sprawie, partnerowi biznesowemu Chodorkowskiego Płatonowowi Lebediewowi - poinformowała "Rzeczpospolita".

Chodorkowskiego i Lebiediewa w 2006 r. uznano za winnych oszustwa oraz uchylania się od płacenia podatków i skazano na 8 lat pozbawienia wolności.

W lutym obu przedstawiono nowe zarzuty - przywłaszczenia cudzego mienia i prania pieniędzy, za co grozi do 15 lat łagru - przypomniała "Rz".

Jak informuje agencja ITAR-TASS, wstępne śledztwo w tej sprawie zostało już zakończone i obecnie strony zapoznają się z materiałem o objętości 130 tomów.

W związku ze śledztwem w nowej sprawie w marcu moskiewski sąd zlecił przeniesienie Chodorkowskiego z kolonii karnej w Krasnokamieńsku, w obwodzie czytyjskim (ok. 5 tys. km na wschód od Moskwy), gdzie odbywał karę, do aresztu w Moskwie.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021