Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Generał Andrzejczak: trwają analizy nad utworzeniem czwartej dywizji

Autor:  PAP/ICH  |  15-08-2018 13:41
Trwają prace analityczne związane ze sformowaniem czwartej dywizji wojsk operacyjnych – powiedział 15 sierpnia 2018 dziennikarzom szef Sztabu Generalnego gen. broni Rajmund Andrzejczak.

- Nie ma najmniejszych wątpliwości, że czwarta dywizja jest potrzebna, prace analityczne są prowadzone, już niedługo będziemy mogli przedstawić konkretne plany  - powiedział Andrzejczak po uroczystości wręczenia awansów generalskich i odznaczeń w Pałacu Prezydenckim.

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że czwarta dywizja jest potrzebna- powiedział szef Sztabu Generalnego gen. broni Rajmund Andrzejczak.
Fot. Shuterrstock

Utworzenie czwartej dywizji wojsk operacyjnych zapowiedział poprzedni minister obrony Antoni Macierewicz, prezentując w 2017 r. koncepcję obronną RP. Obecny szef MON Mariusz Błaszczak podtrzymał deklarację sformowania nowej dywizji na wschód od Wisły.

Pytany o porównanie dzisiejszego Święta Wojska Polskiego z obchodami sprzed roku, gdy nominacji generalskich nie było, Andrzejczak odparł:  - Morale jest najistotniejsze w siłach zbrojnych i to jest nasz największy oręż. Jeżeli w takich sytuacjach, zwłaszcza teraz, w setną rocznicę (odzyskania niepodległości) pan prezydent w taki sposób okazuje szacunek dla sił zbrojnych, jest to dla nas ogromnie ważne.

Generała, który na początku lipca został szefem Sztabu Generalnego, prezydent Andrzej Duda wskazał w środę 15 sierpnia 2018  jako osobę przewidzianą na stanowisko naczelnego dowódcy na czas wojny. Na pytanie o perspektywy kariery w strukturach międzynarodowych po zakończeniu kadencji (maksymalnie dwóch) na stanowisku szefa SGWP Andrzejczak odpowiedział, że na razie chce się skupić na zadaniach powierzonych mu przez prezydenta i ministra obrony.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019