Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Handen nowym członkiem Towarowej Giełdy Energii

Autor: Dariusz Ciepiela
Dodano: 20-08-2018 11:47 | Aktualizacja: 20-08-2018 11:50

Z końcem lipca 2018 r. do grona członków Towarowej Giełdy Energii (TGE) dołączyła spółka Handen, niezależny sprzedawca gazu i energii elektrycznej działający na polskim rynku gazu ziemnego od 2007 r.

- Dołączenie do grona członków Towarowej Giełdy Energii (TGE) daje nam dostęp do rynku, gdzie ceny gazu ziemnego kształtowane są w transparentny, rynkowy sposób - mówi Ireneusz Sawicki, członek zarządu Handen.

Oferta Handen skierowana jest do największych odbiorców przemysłowych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

- Pojawienie się na parkiecie giełdowym dużego niezależnego dostawcy gazu ziemnego, takiego jak firma Handen, jest potwierdzeniem, że prowadzony przez TGE hurtowy rynek gazu jest bezpieczny i przejrzysty, a oferowane produkty są atrakcyjne dla uczestników rynku oraz umożliwiają realizację przyjętych strategii handlowych - powiedział Piotr Listwoń, wiceprezes zarządu TGE ds. operacyjnych.

Grupa Handen jest częścią międzynarodowego koncernu VNG, zajmującego się wydobyciem, transportem oraz magazynowaniem gazu ziemnego. Grupa VNG działa również w obszarze obrotu gazem ziemnym i energią elektryczną na terenie Niemiec, Austrii oraz we Włoszech.

Towarowa Giełda Energii w 100 proc. należy do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. 

Handen dostarczy gaz do Celestynowa

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019