Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Orlen Południe szuka członków zarządu

Autor:  PAP/rs  |  22-08-2018 13:02
Rada nadzorcza Orlen Południe wszczęła postępowania kwalifikacyjne na stanowiska dwóch członków zarządu spółki. Jak podano w ogłoszeniach, nabór kandydatów będzie prowadzony do 28 sierpnia. Obecny zarząd Orlen Południe jest dwuosobowy.

Pisemne zgłoszenia w obu postępowaniach można przesyłać m.in. na adres Biura Partnerów Biznesowych HR PKN Orlen w Płocku - poinformował Orlen Południe.

Rada nadzorcza Orlen Południe wszczęła postępowania kwalifikacyjne na stanowiska dwóch członków zarządu spółki
Fot. mat. pras. Orlen Południe

Według danych Orlen Południe aktualnie zarząd tej spółki ma dwuosobowy skład. Zasiadają w nim prezes Jarosław Wróbel - od kwietnia 2018 r. oraz Grzegorz Juszczyk, członek zarządu - od 2016 r.

Orlen Południe to podmiot działający od 2015 r. po konsolidacji Rafinerii Trzebinia oraz Rafinerii Nafty Jedlicze, należących do grupy PKN Orlen. Spółka, specjalizuje się w produkcji i sprzedaży biopaliw oraz biokomponentów, parafin i rozpuszczalników, a także w regeneracji olejów przepracowanych w kierunku wysokiej jakości głęboko rafinowanych olejów bazowych, stosowanych do produkcji olejów smarowych.

W lipcu PKN Orlen ogłosił, iż w ramach rozwoju zakładu w Jedliczu trwają wstępne prace projektowe nad budową instalacji bioetanolu drugiej generacji. Jak podał wówczas płocki koncern, zgodnie z założeniami wydajność instalacji mogłaby sięgnąć ok. 25 tys. ton rocznie.

Według PKN Orlen "podejmowane działania dotyczące inwestycji w Jedliczu są spójne z kierunkami Grupy Orlen, która stoi w obliczu wyzwań wynikających z Narodowego Celu Wskaźnikowego, który zakłada osiągnięcie 8,5 proc. udziału paliw odnawialnych i biokomponentów w paliwach ciekłych w 2020 r.".

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019