Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Centaurus Capital wzywa MOLdo rozmów z OMV o połączeniu

Autor: Parkiet
Dodano: 01-10-2007 14:25

Brytyjska spółka Centaurus Capital, która twierdzi, że posiada "znaczący udział" w węgierskim koncernie naftowo-gazowym MOL, przyłączyła się do innych niezależnych udziałowców MOL-a wzywając koncern do teoretycznego rozważenia propozycji przejęcia MOL przez austriacki OMV.

- Naszym zdaniem oferta OMV by zapłacić 32.000 forintów za akcję MOLa zawiera wystarczającą premię w stosunku do ceny akcji spółki by usprawiedliwić rozpoczęcie formalnych dyskusji z OMV - Centaurus Capital napisał w liście do rady dyrektorów MOLa.

- Z powodu braku konkurencyjnej oferty, obecna oferta OMV jest wystarczająco atrakcyjna by przedstawić ją bezpośrednio niezależnym inwestorom i pozwolić im, a nie władzom spółki MOL, ocenić ją merytorycznie - napisano w liście.

OMV, po propozycjach przedstawianych spółce MOL w ostatnich trzech miesiącach o" przyjaznym połączeniu" obu spółek, poinformowała w ub. tygodniu, że byłby gotowy zapłacić 32 000 forintów za akcję MOL-a, jak tylko obecne przeszkody, np. 40 proc. udział państwa, zostaną usunięte - czytamy w "Parkiecie".

Jak poprzednio MOL odrzucił propozycję OMV, który obecnie posiada 20 proc. akcji MOL-a, twierdząc, że przejęcie nie przyniosłoby znaczących synergii gdyż połączony podmiot może być zmuszony do sprzedania niektórych z najcenniejszych aktywów z powodu potencjalnych obaw dotyczących konkurencji.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021