Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Tauron i lotnisko w Krakowie będą współpracować przy rozwoju elektromobilności

Autor: Dariusz Ciepiela
Dodano: 03-09-2018 21:55 | Aktualizacja: 03-09-2018 21:56

Na 4 września 2018 r. zaplanowano wspólną  konferencję Tauron i Kraków Airport, na której mają poinformować o wspólnych działaniach na rzecz rozwoju elektromobilności.

W rozmowie z WNP.pl Filip Grzegorczyk, prezes Tauron Polska Energia, zapowiedział, że na terenie swojego obszaru dystrybucyjnego Tauron będzie budować infrastrukturę do ładowania pojazdów elektrycznych, planuje także rozwój usługi carsharingu.

A Kraków leży właśnie na terenie działalności grupy Tauron. 

Prezes mówił także o rozmowach z lotniskami w Pyrzowiciach i Balicach, aby tam zbudować ładowarki do samochodów elektrycznych. I bardzo prawdopodobne jest, że właśnie ładowarek będzie dotyczyła konferencja 4 września. 

Najtańszy samochód elektryczny w Polsce kosztuje 53 tys. zł

- Docelowo w obszarze infrastruktury ładowania dążymy do zapewnienia komfortu oraz bezpieczeństwa poruszania się samochodem elektrycznym. Będzie to możliwe dzięki rozlokowaniu szybkich stacji ładowania (DC) w odległościach co 100 km oraz zagęszczeniu tej sieci stacjami przyspieszonymi (AC) - wyliczał Filip Grzegorczyk.

Stawiane przez Tauron ładowarki będą służyły zarówno do ładowania szybkiego jak i wolnego.

W tej sprawie Tauron rozmawia także z samorządami lokalnymi.

- O rozwoju elektromobolności rozmawiamy również z sieciami supermarketów, wkrótce można spodziewać się konkretnych decyzji w tej sprawie - zapowiada Filip Grzegorczyk.

W Polsce w ciągu miesiąca uruchomiono 50 ogólnodostępnych ładowarek aut elektrycznych

Część tych działań będzie prowadzona wspólnie z ING Bankiem Śląskim. Przypomnijmy, że Tauron i ING podpisali w maju br. list intencyjny zakładający współpracę w elektromobilności.

Jak tłumaczyły obie spółki, celem nawiązanej współpracy jest osiągnięcie efektu synergii z dotychczasowych doświadczeń obu firm zarówno w obszarze budowy infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych jak i tworzenia nowych modeli biznesowych w obszarze elektromobilności.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021