Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Segula i Opel prowadzą rozmowy na temat partnerstwa strategicznego

Autor: PAP/rs
Dodano: 05-09-2018 14:01

Segula Technologies prowadzi rozmowy na temat strategicznej współpracy z Oplem - poinformowały firmy w środę. Porozumienie ma dotyczyć utworzenia w Ruesselsheim kampusu inżynieryjnego i przejęcia 2 tys. pracowników działu badań i rozwoju niemieckiej marki.

W ramach partnerstwa strategicznego Segula ma przejąć podmioty zajmujące się pojazdami i napędami w centrum badań i rozwoju Opla w Ruesselsheim w środkowej części Niemiec - podaje Opel w komunikacie.

"Porozumienie ws. strategicznego partnerstwa obejmuje przejęcie przez Segula Technologies jednostek zajmujących się inżynierią pojazdów i napędów, wraz z 2 tys. pracowników centrum badań i rozwoju w Ruesselsheim" - czytamy w dokumencie Opla.

Jak przypominają media, w lipcu związki zawodowe krytykowały PSA za planowanie sprzedaży części centrum badań i rozwoju Opla. Według francuskiej prasy koncern kontaktował się w tej sprawie z potencjalnymi klientami.

Wcześniej pojawiały się informacje, że niepewność  doprowadziła do sytuacji, w której inżynierowie z Ruesselsheim decydowali się na odejście z pracy. Opel dodaje, że Segula planuje zabezpieczyć miejsca pracy do lipca 2023 roku.

Francuskie PSA jest właścicielem marek Peugeot, Citroen i DS. Koncern wykupił od General Motors zakłady i prawa do marek niemieckiego Opla i brytyjskiego Vauxhalla za 2,2 mld euro w marcu 2017 roku; transakcja została sfinalizowana w sierpniu ubiegłego roku.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020