Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

PKP Cargo porozumiało się z kolajami towarowymi Grupy Wyszehradzkiej

Autor:  PAP/rs  |  06-09-2018 18:36
PKP Cargo, ZSSK CARGO (Słowacja), Rail Cargo Hungaria Zrt (Węgry) i České Dráhy Cargo (Czechy) podpisały w czwartek porozumienie o współpracy, którego celem jest wzrost przewozów towarów pociągami w krajach Grupy Wyszehradzkiej i w europejskim korytarzu transportowym północ-południe - podało PKP Cargo.

"Grupa PKP CARGO jest obecna w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech, co na pewno pomoże nam w rozwijaniu współpracy z naszymi partnerami z Grupy Wyszehradzkiej" - powiedział cytowany w komunikacie prezes PKP Cargo Czesław Warsewicz.

PKP Cargo, ZSSK CARGO (Słowacja), Rail Cargo Hungaria Zrt (Węgry) i České Dráhy Cargo (Czechy) podpisały w czwartek porozumienie o współpracy
Fot. mat. pras. PKP Cargo

W środę PKP Cargo podpisało listy intencyjne dotyczące współpracy z kolejami litewskimi i włoskimi: Lietuvos Geležinkeliai i Mercitalia Rail.

"Jeśli dodamy do tego porozumienie w ramach Grupy Wyszehradzkiej, to widzimy, że mamy ogromną szansę na usprawnienie systemu przewozów kolejowych między państwami leżącymi nad Morzem Bałtyckim a krajami znad Morza Adriatyckiego i Czarnego. Kolej będzie więc wprowadzać w życie ideę Trójmorza" - wyjaśnił Warsewicz.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019