Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Wojna w JSW z Polimeksem w tle. Daniel Ozon odejdzie?

Autor:  wnp.pl (AK)  |  10-09-2018 07:35
W najbliższych dniach rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej może odwołać ze stanowiska prezesa Daniela Ozona. W tle są rozgrywki lokalnych polityków i rzekome naciski, by JSW zainwestowała w akcje Polimeksu-Mostostalu - pisze "Rzeczpospolita".

Wojna o głowę prezesa JSW toczy się już co najmniej od kilku tygodni. Dlatego nie ustają doniesienia o możliwej dymisji Daniela Ozona.

Siedziba JSW w Jastrzębiu Zdroju.
Fot. Mat. pras. (Dawid Lach)

Jak wynika z informacji „Rzeczpospolitej”, rada nadzorcza jastrzębskiej spółki ma się zebrać w najbliższą środę, a w porządku obrad znalazł się punkt o zmianach w zarządzie. Relacje między Ozonem a ministrem energii Krzysztofem Tchórzewskim, którego resort nadzoruje spółki energetyczne i węglowe, zawsze były trudne, ale teraz można mówić już o prawdziwej wojnie.

JSW korzysta z dobrej koniunktury na rynku węgla i osiąga ponadprzeciętne zyski. Tylko w I półroczu 2108 r. zarobiła na czysto 1,1 mld zł, przy przychodach sięgających 4,9 mld zł. To łakomy kąsek dla resortu energii, który mógłby z tych środków sfinansować swoje cele.

Z  informacji gazety wynika, że JSW dostała propozycję odkupienia od państwowych firm pakietu akcji budowlanej spółki Polimex-Mostostal.

Więcej na ten temat w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej".

Czytaj także: TFI Energia z grupy PGE przejmuje zarządzanie funduszem stabilizacyjnym JSW

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019