Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Klienci firm energetycznych zostali na lodzie. Pomoże im PGE Obrót

Autor: PAP/AH
Dodano: 12-09-2018 18:57

PGE Obrót dostarczy energię dla podkarpackich klientów dwóch spółek, które zaprzestały świadczenia usług sprzedaży energii elektrycznej.

- PGE Obrót z Rzeszowa, zajmująca się w Grupie PGE sprzedażą energii do odbiorców końcowych, gwarantuje klientom poszkodowanym przez firmy niewywiązujące się z kontraktów zachowanie ciągłości dostaw – poinformował rzecznik prasowy spółki Mariusz Majewski. Chodzi o klientów spółek Energia dla Firm oraz Energetyczne Centrum.

Jak portal WNP.PL informował wcześniej, zarząd spółki Energetyczne Centrum poinformował, że 11 września 2018 r. zaprzestała świadczenia usług sprzedaży energii elektrycznej. Na taki sam krok 7 września zdecydowała się firma Energia dla firm. Obie mają tego samego właściciela.
Czytaj więcej: Kolejna firma przestaje sprzedawać prąd Polakom. Tysiące klientów na lodzie

 Dla klientów przyłączonych do sieci dystrybucyjnej PGE Dystrybucja sprzedawcą rezerwowym z mocy prawa jest PGE Obrót. - Ta sytuacja nie wpłynie na ciągłość dostaw, które będą realizowane według cennika obowiązującego w spółce. Taryfa sprzedawcy rezerwowego z zasady jest rozwiązaniem przejściowym, dlatego zachęcamy do jak najszybszego kontaktu w celu podpisania nowej umowy - powiedział Majewski.

Rzecznik podkreślił, że spółka ma "atrakcyjną ofertą, dopasowaną do zindywidualizowanych potrzeb". - Jesteśmy stabilnym i bezpiecznym sprzedawcą cieszącym się zaufaniem odbiorców indywidualnych, małych i średnich firm, dużych przedsiębiorstw, a także administracji publicznej - stwierdził.

Przypomniał również, że PGE jest jednym z sygnatariuszy Kodeksu Dobrych Praktyk sprzedawców energii w ramach Towarzystwa Obrotu Energią.

PGE Obrót wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE, największej grupy energetycznej i ciepłowniczej w Polsce i jednej z największych firm energetycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka obsługuje ponad 5 mln klientów.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020