Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

PAŻP: Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia poligonem dla dronów

Autor: Gabriel Paździor
Dodano: 13-09-2018 12:30 | Aktualizacja: 13-09-2018 12:33

O znaczeniu Centralnoeuropejskego Demonstratora Dronów (CEDD) portal WNP.PL rozmawiał z Januszem Janiszewskim, p.o. prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP), która jest sygnatariuszem projektu CEDD.

Janusz Janiszewski był w Katowicach 12 września, by podpisać się pod dokumentem inicjującym współpracę PAŻP z Urzędem Lotnictwa Cywilnego (ULC) i Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią (GZM). Porozumienie to powołuje do życia Centralnoeuropejski Demonstrator Dronów - pierwsze w Polsce centrum wymiany wiedzy o dronach i ich zastosowaniach.

Obecnie budowa i wykorzystanie dronów to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się sfer innowacyjnej gospodarki. Wiele przedsiębiorstw, start-upów technologicznych, konstruktorów upatruje w nich swojej szansy na biznes. Loty dronami wymagają jednak regulacji, zwłaszcza wobec rosnącej ich liczby. To właśnie w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii odbędą się pierwsze testy systemów koordynujących ich obecność w powietrzu.


Więcej o porozumieniu, które podpisano w Katowicach przeczytasz tutaj.

Zapraszamy też do zapoznania się z relacją z Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC 2018), na którym rozmawiano o bezzałogowcach i potencjale rynku.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020