Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Amerykański gigant przejmuje sądecki Konspol

Autor:  portalspożywczy.pl  |  14-09-2018 16:29
Amerykański koncern Cargill 13 września zawarł porozumienie z grupą Konspol w sprawie przejęcia podmiotów działających w ramach nowosądeckiego przedsiębiorstwa. To jeden  z największych producentów kurczaków i wędlin drobiowych w Europie. Właściciele Konspolu zdecydowali o pozyskaniu zewnętrznego inwestora, aby zapewnić firmie dalszy dynamiczny rozwój w obliczu postępującej konsolidacji rynku.


Jak informuje PortalSpozywczy.pl, zawarta umowa zobowiązuje obydwie strony do dokonania finalnej transakcji w momencie uzyskania pozytywnej weryfikacji ze strony właściwych organów.

Firmą Konspol kierują następcy Kazimierza Pazgana - syn Konrad (obaj na zdjęciu) oraz córka Magdalena.
fot. PTWP

Przedmiotem transakcji są wszystkie podmioty Grupy Konspol wraz z zapleczem produkcyjnym i portfolio produktowym. Oznacza to przejęcie zakładu produkcji pasz, pięciu kompleksów hodowlanych, ubojni oraz dwóch zakładów produkcyjnych.

W efekcie Cargill będzie w pełnym zakresie kontynuował działalność Grupy Konspol i jej dynamiczny rozwój, zapewniając ciągłość funkcjonowania firmy i jej marek.

- Cargill to firma o ogromnym dorobku i globalnym zasięgu. Jednocześnie pozostaje firmą prywatną znajdującą się w rękach rodziny. W trakcie negocjacji miałem okazję przekonać się, że podzielamy wiele wartości. Mam pewność, że to najlepsza gwarancja przyszłości Konspolu, który, wraz z rodziną, rozwijam od ponad 40 lat – mówi cytowany przez PortalSpożywczy.pl Kazimierz Pazgan, założyciel Grupy Konspol.

Firmą Konspol kierują następcy Kazimierza Pazgana - córka Magdalena i syn Konrad. Zakłady produkcyjne Konspolu są zlokalizowane w Nowym Sączu i w Słupcy. W ostatnich latach podjęto szereg działań inwestycyjnych w obszarach hodowli drobiu i produkcji wyrobów mięsnych. W efekcie firma dysponuje nowoczesną infrastrukturą w całym łańcuchu produkcji wyrobów drobiowych, od produkcji pasz, aż po finalne artykuły spożywcze, w tym szeroki asortyment wyrobów convenience. Te ostatnie są z dużym powodzeniem eksportowane do kilkunastu krajów świata. Wśród klientów Grupy są największe sieci detaliczne.

Firma Cargill to światowy lider w produkcji żywności, działający od 153 lat i kierujący swoją ofertę do klientów w ponad 125 krajach. 

Więcej o kulisach transakcji czytaj w PortalSpozywczy.plMateriał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019