Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Przedłużono śledztwo w sprawie wyłudzenia 241 mln podatku VAT z paliw

Autor:  PAP/PIM  |  16-09-2018 13:12
Prokuratura Regionalna w Białymstoku przedłużyła do końca lutego 2019 roku śledztwo dotyczące wyłudzenia 241 mln zł podatku VAT m.in. przy obrocie paliwami. W sprawie zarzuty ma postawione suwalski biznesmen Dariusz M, były prezes klubu piłkarskiego Wigry Suwałki.

Prokuratura nadzoruje śledztwo prowadzone przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Zarzuty miało dotąd w sprawie 6 osób, w tym Dariusz M. suwalski biznesmen, były prezes pierwszoligowego klubu Wigry Suwałki. Dariusz M. sam zrezygnował z tej funkcji na początku tego roku.

Do końca lutego 2019 roku przedłużono śledztwo dotyczące wyłudzenia 241 mln zł podatku VAT m.in. przy obrocie paliwami na Suwalszczyźnie.
Fot. Shutterstock

Drugi główny podejrzany to jego były wspólnik w interesach Łotysz Igors T. W jego sprawie białostocki sąd wydał pod koniec ubiegłego roku postanowienie o tymczasowym aresztowaniu. Prokuratura wydała za nim list gończy. Podejrzany przebywa prawdopodobnie poza granicami Polski.Jak informuje prokuratura, obaj są podejrzani o to, że działali w zorganizowanej grupie przestępczej, która miała wyłudzić 241 mln zł podatku VAT. W stosunku do Dariusza M. chodzi o kwotę 89 mln zł. Prokuratura informuje, że śledztwo dotyczy m.in. tzw. karuzelowych wyłudzeń podatku VAT w związku z obrotem paliwami płynnymi.

"Liczba podejrzanych w sprawie znacznie się zwiększyła z uwagi na dołączenie innych spraw z terenu całego kraju, z różnych szczebli powszechnych jednostek organizacyjnych prokuratury" - poinformował PAP rzecznik PR w Białymstoku Paweł Sawoń. Prokuratura postanowiła przedłużyć śledztwo do końca lutego 2019 r. Jak informuje prokuratura regionalna, śledztwo ma charakter rozwojowy i nie wyklucza postawienia kolejnych zarzutów w tej sprawie. Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania prokuratura nie podaje bliższych szczegółów w toczącej się sprawie.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019