Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Velvet Care zainwestowała ponad 260 mln zł w ciągu pięciu lat

Autor:  PAP/PIM  |  16-09-2018 16:15
Ponad 260 mln zł zainwestowała spółka Velvet Care, wytwarzająca papierowe produkty higieniczne, w unowocześnienie i zwiększenie mocy produkcyjnych w ciągu pięciu lat istnienia. Plany firmy zakładają osiągnięcie pozycji lidera w tej branży w Europie środkowo-wschodniej do 2023 r.

Velvet Care z siedzibą w Kluczach (woj. małopolskie) powstała we wrześniu 2013 r. w wyniku przejęcia firmy od amerykańskiej spółki Kimberly Clark, która postanowiła wycofać się z rynku środkowoeuropejskiego. Papiernię dysponującą marką Velvet przejęła grupa czterech dotychczasowych menadżerów przy wsparciu funduszu inwestycyjnego Avallon II MBO. W tym roku większościowy pakiet udziałów nabył nowy właściciel - fundusz Abris Capital Partners.

Fot. Materiały prasowe

Jak przypomniał Artur Pielak, prezes Velvet Care, kiedy 2013 roku powstawała firma, zakład produkcyjny w Kluczach dysponował jedną maszyną papierniczą produkującą bibułkę higieniczną, którą przetwarzano na papier toaletowy, chusteczki higieniczne i ręczniki kuchenne na pięciu liniach produkcyjnych. Firma zatrudniała 280 pracowników w zakładzie w Kluczach oraz w biurze w Warszawie.

"Pięć lat później, firma Velvet Care podwoiła skalę swojej działalności. Zakład produkcyjny w Kluczach to obecnie jedna z największych i najnowocześniejszych papierni w Europie środkowo-wschodniej. Bibułkę higieniczną o różnorodnej jakości i parametrach produkują dwie maszyny papiernicze o łącznej wydajności ponad 100 tys. ton rocznie" - poinformował prezes.

Część przetwórcza zakładu obejmuje 12 linii przetwórczych, umożliwiających produkcję nie tylko papieru toaletowego, ręczników kuchennych, chusteczek higienicznych, ale również produktów nawilżanych czy produktów z balsamem. Obecnie firma zatrudnia blisko 600 osób. Obroty firmy przekroczyły wartość 500 mln zł, z czego prawie połowa to wpływy ze sprzedaży produktów marek własnych.

Artur Pielak zadeklarował, że firma chce zdobyć pozycję lidera w regionie Europy środkowo-wschodniej i podwoić obroty, osiągając poziom 1 mld zł w ciągu najbliższych pięciu lat.

Według informacji przekazanych przez zarząd, w ciągu pięciu lat firma zainwestowała ponad 260 mln zł w unowocześnienie i zwiększenie mocy produkcyjnych. Zamknięciem tego projektu było uruchomienie w tym roku jednej z największych i najnowocześniejszych maszyn papierniczych w Europie. Dzięki niej potrojono moce wytwórcze zakładu.

Wcześniej zainwestowano ponad 60 mln zł w nowoczesny park maszynowy, podwajając tym samym moce produkcyjne zakładu w Kluczach w obszarze przetwórstwa papieru.

W 2016 roku zakład w Kluczach został włączony do krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, co wiązało się z kolejnymi decyzjami inwestycyjnymi o wartości ponad 200 mln zł. W ramach tego projektu wybudowano nowoczesne centrum dystrybucyjne wraz z nowym magazynem wyrobów gotowych oraz nową maszynę papierniczą.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019