Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Koparko-ładowarka posłużyła do nietypowego przewozu pasażerów

Autor: PAP/PSZ
Dodano: 17-09-2018 19:01

Trzej mężczyźni podróżowali w przedniej łyżce koparko-ładowarki drogą krajową nr 5. Pojazd z zatrzymali policjanci w Jarogniewicach.

Operator koparko-ładowarki próbował wyjaśniać funkcjonariuszom, że podwoził kolegów z miejsca budowy drogi do ich samochodów.

Oficer prasowy policji w Kościanie asp. sztab. Radosław Nowak poinformował 17 września, że pojazd do kontroli zatrzymał patrol ruchu drogowego, który wypatrzył 14 września po południu koparko-ładowarkę z nietypowym ładunkiem. Jak się okazało, w przedniej łyżce, poza trzema pasażerami, przewożone były również m.in. taczka i agregat.

"Maszyną kierował 34-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego. Mężczyzna oświadczył, że właśnie skończyli prace przy budowie drogi i podwoził kolegów do miejsca, gdzie stały zaparkowane ich pojazdy. Kierujący koparką zgodnie z obowiązującymi przepisami stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Ponadto zostanie skierowany przeciwko niemu wniosek do sądu o ukaranie za popełnione wykroczenie" - podała policja.

Oficer prasowy policji w Kościanie podkreślił, że skutki czołowego zderzenia tak załadowanej koparko-ładowarki z innym pojazdem lub wypadnięcie z łyżki któregoś z pasażerów mogłyby być tragiczne.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019