Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Wenezuela podwyższy ceny benzyny na stacjach 700 razy

Autor:  PAP/PSZ  |  21-09-2018 21:07
W nękanej głębokim kryzysem Wenezueli benzyna ma wkrótce podrożeć aż 700-krotnie. Zapowiedział to w przemówieniu z 21 września prezydent Wenezueli Nicolas Maduro. Obecnie Wenezuela ma najtańszą benzynę na świecie.

W wystąpieniu transmitowanym przez wszystkie rozgłośnie radiowe i telewizyjne Maduro oświadczył, że Wenezuela jako kraj mający największe rezerwy ropy naftowej na świecie traci 10 miliardów dolarów rocznie z powodu nielegalnego wywozu paliw za granicę.

Stacja paliw w Wenezueli
Fot. Michel Piccaya / Shutterstock.com

"Za benzynę będzie się u nas płacić na stacjach paliwowych według cen międzynarodowych, aby położyć kres rabunkowi uprawianemu przez kolumbijskie mafie paliwowe, które ją wywożą z Wenezueli" - zapowiedział prezydent.

Maduro oświadczył, że skuteczna kontrola sprzedaży paliw na wenezuelskich stacjach benzynowych stanie się możliwa dzięki zainstalowaniu na nich nowych dystrybutorów importowanych z Chin, które prezydent Wenezueli przed tygodniem odwiedził.

Zaoszczędzone paliwa zwiększą nasze możliwości eksportowe - oświadczył Maduro.

Co drugi Wenezuelczyk korzysta ze zniżki przy zakupie paliw na stacjach benzynowych na podstawie tzw. karty ojczyźnianej, ale rząd zamierza w najbliższym czasie te zniżki zredukować.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019