Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

TFI PZU uruchamia internetową platformę inPZU dla początkujących inwestorów

Autor: PAP/AH
Dodano: 01-10-2018 16:36

TFI PZU uruchamia innowacyjną platformę internetową inPZU, umożliwiającą on-line zakup produktów inwestycyjnych bez konieczności zakładania rachunku maklerskiego, czy wychodzenia z domu - poinformowali w poniedziałek na konferencji prasowej przedstawiciele PZU i TFI PZU.


- inPZU to proste i intuicyjne narzędzie do pomnażania oszczędności oraz inwestowania w fundusze bez konieczności zakładania rachunku maklerskiego. Jest dostępne dla klientów 24 godziny na dobę, z każdego miejsca i na dowolnym urządzeniu mobilnym - powiedział prezes PZU Paweł Surówka.

Jak dodał, platforma "to przełom i rewolucja na rynku".

- Do Polski trafiły wreszcie rozwiązania znane na świecie od wielu lat, czyli fundusze pasywne, które obecnie są jednymi z najbardziej cenionych i popularnych rozwiązań inwestycyjnych - powiedział.

Wyjaśnił, że na platformie inPZU każdy fundusz ma stałą opłatę w wysokości 0,5 proc. rocznie, niezależne od tego, w jakie klasy aktywów będzie inwestować dany fundusz. Minimalna wpłata wynosi 100 zł.

- Za zarządzanie funduszami w ramach platformy inPZU będziemy pobierać najniższe opłaty na rynku. Wierzę, że dzięki temu inwestowanie i oszczędzanie stanie się w Polsce dużo bardziej powszechne, bo na takie rozwiązania będzie stać wielu Polaków - powiedział Surówka.

Przypomniał, że strategia #nowePZU kładzie nacisk na innowacyjność w dotarciu do klienta z całą paletą produktów. "Pomysł platformy internetowej inPZU oferującej proste, przystępne i zarazem nowoczesne rozwiązania inwestycyjne. Idealnie wpisuje się w to, jak Grupa PZU chce obsługiwać swoich klientów teraz i w przyszłości" - zaznaczył.

Prezes TFI PZU Marcin Adamczyk poinformował, że na stronie inPZU będzie oferowanych na początku sześć funduszy pasywnych. Z czasem oferta może jednak się rozwijać.

- Naszą intencją jest sukcesywne dodawanie kolejnych funduszy, chcemy, żeby ta strona się rozwijała - powiedział Adamczyk. Dodał, że inPZU to brak opłat za nabycie, odkupienie czy inne zlecenia, a klienci mogą w każdej chwili wycofać zgromadzone środki.

Jak przekazała spółka, korzystający z inPZU mogą porównywać fundusze, definiować cele inwestycyjne, mają też możliwość ich personalizacji. W ciągu kilku minut platforma pozwala wyszukać fundusze oraz oparte o nie gotowe portfele modelowe, a także opłacić zlecenie on-line.

Przekazano, że na inPZU zostały stworzone dwie ścieżki sprzedażowe: ścieżka dla początkujących inwestorów, którzy dopiero zaczynają inwestować oraz tzw. ścieżka ekspercka.

Spółka poinformowała, że fundusze pasywne dążą do jak najdokładniejszego odzwierciedlenia wyniku określonego indeksu. Jak dodano, w ofercie TFI PZU, poza funduszem opartym o indeksy polskiej giełdy, znajdują się też fundusze odwzorowujące indeks polskich obligacji i indeksy obligacji rynków rozwiniętych oraz wschodzących, a także akcji rynków rozwiniętych.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021