Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

PZU rozszerza ofertę dla klientów flotowych

Autor: PAP/TE
Dodano: 05-10-2018 13:20

PZU, który obsługuje kilkanaście tysięcy firmowych klientów flotowych, rozszerza dla nich ofertę i liczy na niższą szkodowość tego segmentu ubezpieczeń komunikacyjnych – poinformowali w piątek przedstawiciele spółki.

Dla klientów flotowych PZU oferować będzie usługę doradztwa dotyczącego zarządzania ryzykiem, co ma m.in. poprawić szkodowość floty w okresie obowiązywania polisy PZU.

- Liczymy, że szkodowość klientów flotowych będzie niższa, nasze doświadczenia wskazują, że dobre zarządzenie ryzykiem wpływa na wysokości szkód - powiedział na konferencji Jakub Sajkowski, dyrektor w PZU.

- Pierwsze efekty biznesowe powinniśmy zobaczyć w I kwartale. Myślimy, że pierwszym roku będziemy mieć około 100 klientów tego doradztwa" - dodał.

PZU zaoferować ma także rozwiązania telematyczne dla firm, które posiadają lub użytkują floty lekkie co ma mieć wpływ m.in. na zmniejszenie szkodowości.

PZU podało, że ubezpieczenia dla flot pojazdów klientów korporacyjnych zostały uzupełnione także o nową usługę asysty prawnej, która będzie dostępna na terenie 37 krajów Europy.

- Mamy pół miliona samochodów ubezpieczonych w dużych flotach, szkód na tych rynkach jest w tysiącach w skali roku - powiedział Maciej Tymusz, dyrektor w PZU.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021