Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Velux kupuje niemiecką firmę JET-Group

Autor:  wnp.pl (DM)  |  11-10-2018 13:47  |  aktualizacja: 11-10-2018 14:31
Grupa Velux kupuje od holenderskiej firmy inwestycyjnej Egeria niemiecką spółkę JET-Group specjalizującą się w przemysłowych systemach doświetleń dachowych.

Jak informuje duńska firma, decyzja o zakupie JET-Group, jest spójna ze strategią rozwoju grupy Velux, a szczególnie z planami rozbudowy biznesu w segmencie komercyjnych systemów doświetlenia budynków.

Velux to cozłowy producent m.in. okien dachowych
Fot. mat. pras.

Przejęcie JET-Group jest już drugą tego typu transakcją duńskiej firmy w 2018 roku. W kwietniu zostało ogłoszone nabycie amerykańskiej firmy Wasco Products Inc.

 - Wraz z przejęciem JET-Group natychmiast staniemy się jednym z głównych graczy na rynku komercyjnym w Europie. Zbudujemy nowy dział handlowy dla modułowych systemów doświetleń oraz rozwiązań JET-Group, co umożliwi dalszy wzrost na tym rynku. Dostrzegamy także możliwości poprawy efektywności kanałów sprzedaży hurtowej produktów JET poprzez włączenie ich do sieci dystrybucji Velux – wyjaśnia powody transakcji David Briggs, prezes Veluksa.

Zanim transakcja zostanie sfinalizowana, musi zostać zaakceptowana przez organy ds. konkurencji w Niemczech i Austrii. Firmy nie ujawnią dalszych informacji na temat umowy do czasu ostatecznego zatwierdzenia.

Problem budownictwa z drzewem: Przemysł dostaje coraz mniej drewna z polskich lasów

Grupa Velux posiada przedstawicielstwa handlowe w ponad 40 państwach, zatrudnia około 10,2 tys. pracowników.

Międzynarodowa grupa JET zatrudnia blisko 800 pracowników, ma główną siedzibę w Hüllhorst, w Niemczech. Prowadzi sprzedaż w 11 krajach europejskich oraz ma sześć zakładów produkcyjnych w czterech krajach.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018