Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Mateusz Morawiecki: 8 mld zł na inwestycje kolejowe w śląskim

Autor: PAP/rs
Dodano: 12-10-2018 19:56

Wielkie inwestycje kolejowe są przyszłością województwa śląskiego - powiedział w piątek w Katowicach premier Mateusz Morawiecki. Zapowiedział przekazanie 8 mld zł na inwestycje w kolej, w tym rozbudowę połączeń i modernizację dworców.

"Wielkie inwestycje infrastruktury kolejowej też są przyszłością województwa śląskiego - 8 mld zł na inwestycje kolejowe. (...) takiej kwoty nie było tutaj w tym województwie od dawna, a może nigdy" - mówił Morawiecki podczas konwencji wyborczej.

Dodał, że "to jest również przywracanie linii zamkniętych, jak z Tarnowskich Gór do Zawiercia, która dodatkowo otworzy lotnisko Pyrzowice na jeszcze większe, jeszcze lepsze połączenia na południe, na wschód, na północ".

Morawiecki mówił też o tym, że dworce kolejowe "mają mieć charakter centrotwórczy dla życia społecznego miast". Wymienił w tym kontekście dworce w Czechowicach-Dziedzicach, Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu, Częstochowie i Racibórzu. "Te zapuszczone, nieremontowane od lat dworce - (na) to też są środki i z budżetu centralnego, i od naszych spółek w dużym stopniu, które tchną na pewno nadzieję i będą wizytówką tych miast" - powiedział premier.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020