Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Jadwiga Emilewicz: nie ma powodów, by gospodarka miała zwolnić

Autor: PAP/PSZ
Dodano: 18-10-2018 16:08

Gospodarka ma się bardzo dobrze, Polska rozwija się w bardzo szybkim tempie i nie zanosi się, by to tempo miało w jakikolwiek sposób spowolnić - oceniła 18 października w Siedlcach minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

Jadwiga Emilewicz wskazała, że o dobrym stanie polskiej gospodarki świadczy nie tylko rekordowe tempo wzrostu PKB - ponad 5 proc. i nie tylko prognozy "na najbliższe miesiące" zarówno instytucji krajowych jak i międzynarodowych agencji ratingowych.

"Potwierdziło to zestawienie najszybciej rozwijających się gospodarek świata przygotowywane przez Światowe Forum Gospodarcze, gdzie na 140 gospodarek Polska uzyskała 27. pozycję. Ale - co ciekawe - w kategorii stabilizacji ekonomicznej uzyskaliśmy 100 na 100 punktów" - powiedziała.

Szefowa resortu przedsiębiorczości oceniła, że mamy dobrze zbilansowaną gospodarkę, co "dobrze rokuje na przyszłość".

W jej opinii wyzwaniem na dzisiaj są inwestycje związane z sektorem energetycznym. "Energia jest siłą napędową gospodarki, gwarantuje nam bezpieczeństwo. Zaznaczyła, że stoimy w przededniu poważnych inwestycji, ale też rozwiązań prawnych, które mają zapewnić stabilizację energetyczną dla przemysłu.

Jak dodała, kierowany przez nią resort we współpracy z Ministerstwem Energii kończy prace nad pakietem rozwiązań dla przemysłu energochłonnego.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021