Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

GitHub zaliczył poważną awarię

Autor: PAP/PSZ
Dodano: 22-10-2018 13:06

Nie działa platforma dla programistów GitHub. Od niedzielnego wieczora użytkownicy donosili o trudnościach z logowaniem oraz o błędach w działaniu narzędzia. W poniedziałkowy poranek problem wciąż występował. Firma podała, że pracuje nad jego rozwiązaniem.

Według informacji na oficjalnej stronie GitHuba niektórzy użytkownicy platformy zetknęli się z problemami z logowaniem do swoich kont, inni z kolei nie mogli uzyskać dostępu do zamieszczonego przez siebie w serwisie oprogramowania. GitHub poinformował, że powodem wadliwego działania platformy są kłopoty z systemem odpowiedzialnym za obsługę przechowywania danych.

"Nasz zespół pracuje obecnie nad migracją bazy danych niezbędną do usprawnienia działania serwisu" - napisano na stronie platformy.

Powstały w 2008 roku GitHub jest obecnie najpopularniejszą platformą internetową dla twórców oprogramowania. Korzystają z niej zarówno niewielkie zespoły programistów, jak i światowi giganci technologiczni, m.in. Google. Podstawowa usługa oferowana przez GitHub jest darmowa i służy do rozwoju oprogramowania opartego na modelu otwartego źródła, jednak platforma udostępnia także usługi płatne, np. prywatne repozytoria kodu.

W czerwcu 2018 r. GitHub został przejęty przez koncern Microsoft za kwotę 7,5 mld dolarów. Transakcja została zatwierdzona przez Komisję Europejską 19 października. Komisja uznała, że fuzja nie stanowi zagrożenia dla konkurencji w sektorze.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020