Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Oto największe firmy przemysłowe w Polsce [RANKING WNP.PL]

Autor: wnp.pl (OFF)
Dodano: 08-11-2018 06:00

Orlen, PGNiG, Lotos, PGE oraz KGHM to największe firmy przemysłowe w Polsce. Magazyn Nowy Przemysł i portal WNP.PL przedstawia zestawienie 800 największych takich firm na polskim rynku. Uwzględniono w nim zarówno firmy prywatne, jak i te z udziałem Skarbu Państwa. Skupiono się na spółkach przemysłowych zajmujących się produkcją oraz usługami dla przemysłu. Chodzi głównie o energetykę, transport i logistykę, hutnictwo, przetwórstwo i dystrybucję stali, branżę motoryzacyjną.

W rankingu ujęto też sektory bezpośrednio z przemysłem związane - takie jak budownictwo przemysłowe, czy przemysł maszynowy. Pominięto natomiast podmioty sektora handlu detalicznego i hurtowego oraz - ze względu na odrębną ścisłą specjalizację - firmy zajmujące się produkcją i przetwórstwem żywności oraz szeroko pojęty sektor IT i usług informatycznych.

Zestawienie obejmuje następujące dane:

Sprzedaż, zysk netto, aktywa trwałe, aktywa razem, kapitał własny w latach 2016 i 2017, adres przedsiębiorstwa, adres www, opis działalności wg PKD oraz nazwisko osoby zarządzającej.

Całość opatrzona jest wstępem Tomasza Starzyka z Bisnode - firmy (wywiadowni gospodarczej), z którą współpracowali autorzy zestawienia.

Ranking do obejrzenia (wygodna wyszukiwarka danych) i pobrania w strefie premium.

Krótka, prosta lista 20 największych przedsiębiorstw dostępna jest tutaj. 

Zestawienie pochodzi z Raportu NP 2018, unikatowego na polskim rynku wydawniczym produktu, flagowego okrętu magazynu gospodarczego Nowy Przemysł. Autorzy analizują w nim w rocznej perspektywie sytuację głównych branż przemysłowych w Polsce.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021