Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Lexus, Toyota i Mazda najbardziej niezawodnymi samochodami

Autor: PAP/KM
Dodano: 25-10-2018 10:39

Lexus, Toyota i Mazda - to zdaniem raportu opublikowanego przez miesięcznik Consumer Report najbardziej niezawodni producenci samochodów na świecie.

Consumer Report opublikował listę najbardziej niezawodnych samochodów na świecie.  Od sześciu lat na czele niezmiennie  od 6 lat utrzymują się Lexus i Toyota.  

Za najbardziej niezawodny model Lexusa uznano GX. Najmniej punktów otrzymał natomiast IS. Wśród samochodów Toyoty najlepszą ocenę niezawodności uzyskał Prius C, a najgorszą Tacoma. Wśród Mazd były to MX-5 Miata i CX-3.

Na dalszych miejscach w rankingu niezawodności marek uplasowały się Subaru, KIA, Infinity, Audi, BMW, Mini i Hyundai. Zestawienie Consumer Report zamykają odpowiednio Tesla, Cadillac i Volvo.

Doroczny raport miesięcznika powstaje na podstawie analizy danych z ponad 500 tys. samochodów należących do czytelników.

Jak podkreślono w podsumowaniu raportu klienci powinni unikać modeli, które debiutują na rynku lub tych, które dopiero co przeprojektowano. W ich przypadku Consumer Report zaleca poczekać rok lub dwa, aby producenci mogli usunąć usterki.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020