Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Roman Kluska wspiera Mateusza Morawieckiego

Autor: PAP/dał
Dodano: 27-10-2018 15:04 | Aktualizacja: 27-10-2018 15:12

Morawiecki, w odróżnieniu od poprzednich premierów, słucha przedsiębiorców, a jeśli mają silne argumenty, przyznaje im rację - powiedział w sobotę prezes firmy „Prawdziwe Jedzenie” Roman Kluska.

Zapytany czy Konstytucja Biznesu i inne wprowadzone w ciągu ostatnich lat ułatwienia pomagają w prowadzenie biznesu w Polsce, Kluska odpowiedział w RMF FM, że "jeżeli byłby szefem wielkiej korporacji, to byłby zadowolony", bo każda obniżka podatków oznacza, że w firmie zostaje więcej pieniędzy.

Jednak zdaniem Kluski, grzechem pierworodnym polskiej gospodarki jest założenie, że demokracja polega na równości wszystkich podmiotów względem prawa. "To jest absurd, niestosowany w żadnym innym kraju UE" - powiedział. Jego zdaniem małe firmy powinny obowiązywać inne przepisy niż wielkie korporacje.

"Morawiecki w odróżnieniu od swoich poprzedników, bo miałem możliwość rozmawiania prawie z każdym z premierów rządu, słucha przedsiębiorców a jeśli się ma bardzo silne argumenty, przyznaje rację" - powiedział prezes firmy "Prawdziwe Jedzenie".

Jednak - jak zaznaczył - liczba zaniedbań jest ogromna, ponieważ politykę tworzenia kolejnych aktów prawnych obowiązujących wszystkich przedsiębiorców na rynku praktykuje się od początku transformacji". Dodał, że "ulżenie w kilku, czy kilkunastu opłatach jest kroplą w morzu potrzeb".

Co ciekawe, takie podejście Romana Kluski to nie jest nowość, już jakiś czas temu prezentował je w obszernym wywiadzie dla WNP.PL.

Lepiej nie tworzyć prawa, którego potem nie sposób egzekwować, bo to strasznie demoralizuje ludzi. Niestety u nas tak właśnie jest. W Polsce łupi się nie tylko tych największych, ale równo wszystkich. Jak zatem ci mali mają się rozwinąć? Tu jest problem - powiedział m.in. w rozmowie z Jerzym Dudałą.

Wywiad znajdziecie tutaj.

A jego drugą część tutaj.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021