Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Bruksela: 130 rejsów anulowano z powodu strajku na lotnisku Zaventem

Autor:  PAP/KM  |  29-10-2018 12:03
Z powodu strajku pracowników obsługi bagażowej Aviapartner na podbrukselskim lotnisku Zaventem w poniedziałek odwołano loty przewoźników, którzy korzystali z usług tej firmy. Według nieoficjalnych informacji anulowano 130 rejsów.

- Miejscowi pasażerowie proszeni są o to, by nie czekali w terminalu, ale wrócili do domów i skontaktowali się ze swoimi liniami przez infolinię - czytamy w komunikacie brukselskiego lotniska. Bagaże pasażerów z anulowanych lotów, którzy mieli np. przesiadkę, nie będą przekazane w poniedziałek.

130 rejsów anulowano z powodu strajku na lotnisku Zaventem
Fot. Wikimedia/CC BY-SA 4.0

Sytuacja dotyczy około trzydziestu przewoźników, w tym EasyJet, Etihad Airways, Iberii, KLM, Ryanaira, TAP Portugal, TUI fly, czy Turkish Airlines. Na liście, którą można sprawdzić na stronie internetowej przewoźnika, nie ma PLL LOT.

Pracownicy belgijskiej firmy Aviapartner domagają się lepszych warunków zatrudnienia. Ich akcja, która zaczęła się w ubiegłym tygodniu, spowodowała anulowanie wielu lotów w piątek, sobotę i w niedzielę. Według agencji prasowej Belga rozmowy, które trwały w weekend, mają być kontynuowane w poniedziałek. Strajk ma trwać jednak co najmniej do wtorku.

Aviapartner to jedna z dwóch firm, zajmujących się obsługą bagaży na lotnisku Zaventem. Port ten jest największym lotniskiem w Belgii. W ubiegłym roku przyjął blisko 25 mln pasażerów.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019