Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Polski rynek gier wzrósł niemal o połowę

Autor:  PAP/PSZ  |  08-11-2018 06:29
Sprzedaż na rynku gier tylko w pierwszej połowie 2018 roku wzrosła o 40 proc., a tegoroczne wyniki mogą być jeszcze lepsze, bo jesień obfituje w premiery.

Jak podaje dziennik "Rzeczpospolita", "Marvel's Spider-Man", "Red Dead Redemption 2" ("RDR 2"), "God of War", "Far Cry 5", "FIFA 19" to "część hitów, które napędzają w tym roku rynek gier do rekordowych rozmiarów". "Newzoo szacuje, że fani wydadzą na świecie około 135 mld dol" - czytamy. Gazeta dodaje, że niektóre z gier pobiły już historyczne poziomy sprzedaży.

Producenci gier mają coraz więcej pożytku z rynku w Polsce.
Fot. Shutterstock, Inc.

Firmom jednak "wciąż mało zysków". "Wprowadzają więc kontrowersyjne rozwiązania polegające na opcji zakupów różnego rodzaju akcesoriów i kart, wykorzystywanych w cyfrowej zabawie" - czytamy.

Według firmy NPD, na którą powołuje się dziennik, we wrześniu popyt na te dodatki wzrósł na świecie o 43 proc., dając przez trzy kwartały 2,6 mld dol. przychodu. Dziennik zastrzega, że "niektóre z tych zakupów, gdy przedmioty w grze przyznawane są losowo, mogą się jednak okazać nielegalne".

"Pierwsze zawiadomienie o możliwości złamania ustawy o hazardzie złożyła w środę do resortu finansów i służby celnej krakowska kancelaria Transtica. Oskarża twórcę gry 'FIFA' o organizowanie w trybie Ultimate Team płatnej loterii kart piłkarskich" - pisze "Rzeczpospolita".

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019