Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Bombardier LOT-u zawrócił do Warszawy z powodu problemów z klapami

Autor:  PAP/rs  |  08-11-2018 21:25
Z powodu problemów z otwarciem klap pilot samolotu Bombardier Q400, lecącego do Krakowa, zdecydował się o powrocie na Lotnisko Chopina - poinformował Konrad Majszyk z biura prasowego PLL LOT. Maszyna bezpiecznie wylądowała w czwartek po godz. 18.

Majszyk wyjaśnił, że samolot wystartował z Warszawy o godz. 17.10. "W okolicach Krakowa pilot podjął decyzję o powrocie na Lotnisko Chopina w Warszawie. Powodem był problem z otwarciem klap. Problem nie dotyczył podwozia, tylko elementu mechanizacji skrzydła" - poinformował.

Z powodu problemów z otwarciem klap pilot samolotu Bombardier Q400, lecącego do Krakowa, zdecydował się o powrocie na Lotnisko Chopina
Fot. Shutterstock.com

Przedstawiciel LOT-u dodał, że maszyna bezpiecznie wylądowała na stołecznym lotnisku po godz. 18, a lądowanie odbyło się w asyście służb lotniskowych, czyli zgodnie z procedurą obowiązującą w takich przypadkach.

Na pokładzie samolotu było 73 pasażerów i cztery osoby załogi.

W październiku z porodu problemów, dwa Bombardiery Q400 musiały po wystartowaniu wracać na Lotnisko Chopina. W jednym przypadku zgłoszono problemy z podwoziem, w drugim - zadymienie w kabinie.

Jako pierwszy o sprawie poinformował portal tvn Warszawa.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019