Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Boryszew rozpoczyna przegląd opcji strategicznych

Autor:  wnp.pl (DM)  |  09-11-2018 14:03  |  aktualizacja: 09-11-2018 15:57
Specjalizująca się m.in. w produkcji komponentów dla branży motoryzacyjnej spółka Boryszew rozważa możliwe opcje rozwoju firmy. W grę wchodzi m.in. zawarcie strategicznego aliansu.

Jak czytamy w komunikacie, na obecnym etapie zarząd spółki będzie rozważał różne opcje strategiczne. W szczególności zarząd rozważy poszukiwanie inwestora wspierającego rozwój grupy, zawarcie aliansu strategicznego, zmianę struktury grupy lub dokonanie innej transakcji. Przegląd opcji strategicznych ma na celu wybór najkorzystniejszego sposobu realizacji długoterminowych celów biznesowych Boryszewa.

Zakłady Boryszewa w Koninie
Fot. mat. pras.

Czytaj też: Personalne trzęsienie w Boryszewie i Impexmetalu

Jednocześnie kierownictwo firmy poinformowało, że nie podjęła jeszcze żadnych decyzji związanych z wyborem konkretnej opcji. Co więcej, jak zaznacza Boryszew, nie ma pewności, czy taka decyzja zostanie podjęta w przyszłości.

Boryszew specjalizuje się w produkcji komponentów do samochodów, przetwórstwie metali nieżelaznych oraz chemii przemysłowej. W skład firmy wchodzi 30 zakładów produkcyjnych i centrów R&D zlokalizowanych w Europie, Azji oraz obu Amerykach.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019