Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Pracownicy Google'a będą walczyć o swoje postulaty

Autor:  PAP/rs  |  09-11-2018 17:02
Pracownicy Google są niezadowoleni z odpowiedzi firmy na zgłoszone podczas ubiegłotygodniowej akcji protestacyjnej postulaty i zapowiadają walkę o ich spełnienie. Chodzi o m.in. reprezentację pracowników w zarządzie - poinformował w piątek serwis Tech Crunch.

Google nie spełniło również postulatu podniesienia rangi szefowej ds. różnorodności Danielle Brown w taki sposób, by podlegała ona bezpośrednio władzy dyrektora wykonawczego w firmie, którym jest Sundar Pichai.

Pracownicy Google są niezadowoleni z odpowiedzi firmy na zgłoszone podczas ubiegłotygodniowej akcji protestacyjnej postulaty
Fot. Shutterstock.com

Pracownicy domagali się również zniesienia podziału na zatrudnionych w Google w ramach etatu jak i kontraktów, co ich zdaniem buduje "nierówności strukturalne". Osoby zatrudniane w ramach kontraktów stanowią obecnie ponad połowę wszystkich pracujących w Google i wypełniają ważne obowiązki na wszystkich szczeblach w firmie - podkreślili protestujący. Pracownikom kontraktowym nie przysługują jednak korzyści otrzymywane przez pracowników etatowych, mimo że ich praca w praktyce różni się jedynie formą zatrudnienia - argumentowali.

W ubiegły czwartek na całym świecie przed siedzibami Google protestowało 20 tys. osób, które na pewien czas opuściły swoje miejsca pracy i wyszły przed budynki koncernu. Demonstracje były odpowiedzią na doniesienia dziennika "New York Times", który ujawnił sprawę przydzielenia wysokiej odprawy byłemu już pracownikowi szczebla menedżerskiego w firmie. Miał się on dopuszczać nadużyć seksualnych. Pracownik ten, według dziennika, nie został również w żaden sposób ukarany za swoje zachowanie.

Sundar Pichai po protestach rozesłał do pracowników firmy list, w którym przyznał, że Google "zdaje sobie sprawę z tego, że w przeszłości nie wszystko wyglądało tak jak trzeba i szczerze za to przeprasza". Jak napisał, "jest jasne, że muszą zostać wprowadzone zmiany".

Mają one obejmować m.in. opracowanie specjalnego "plan działania", którego szczegóły jednak pozostają nieznane.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019