Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

W trzecim kwartale br. Facebook usunął 3 mln postów związanych z terroryzmem

Autor:  PAP/rs  |  09-11-2018 17:59
W trzecim kwartale br. Facebook usunął 3 mln postów związanych z terroryzmem. To o 6,4 mln mniej wpisów tego typu, niż w drugim kwartale. Średni czas od zgłoszenia wpisu do usunięcia wyniósł w ub. kwartale 18 godzin - poinformowali przedstawiciele koncernu.

Jak stwierdziła na blogu firmowym Facebooka szefowa globalnej polityki zarządzania koncernu Monika Bickert, "możemy redukować obecność terroryzmu na głównych platformach społecznościowych, ale jego kompletna eliminacja wymaga komunikacji z ludźmi i organizacjami, które stoją za tymi treściami w świecie rzeczywistym".

W trzecim kwartale br. Facebook usunął 3 mln postów związanych z terroryzmem. To o 6,4 mln mniej wpisów tego typu, niż w drugim kwartale.
Fot. Shutterstock.com

Serwis Cnet przypomina, że Facebook w usuwaniu nieodpowiednich i niezgodnych z regulaminem treści polega w dużej mierze na uczeniu maszynowym, które wykrywa treści terrorystyczne i nadaje im najwyższy priorytet w procesie moderacji.

Koncern niektóre posty usuwa automatycznie, o ile zostaną one oflagowane przez system jako wymagające niezwłocznego działania, gdyż zawierają np. zachętę do podejmowania aktów terroru. Facebook wielokrotnie informował w tym roku o polepszaniu swoich narzędzi, które już wkrótce mają m.in. pozwalać na moderację treści w większej niż do tej pory liczbie języków - przypomniał serwis.

W trzecim kwartale 99 proc. wpisów powiązanych z Państwem Islamskim i Al-Kaidą, według przedstawicieli koncernu, było usuwane z Facebooka jeszcze przed ich zgłoszeniem przez społeczność użytkowników platformy.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019