Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Getin Noble Bank i Idea Bank regulują swoje zobowiązania bez zakłóceń

Autor: PAP/rs
Dodano: 19-11-2018 10:46

Ze swojej strony możemy zapewnić, że zobowiązania są regulowane na bieżąco, nie ma żadnych zakłóceń, jeśli chodzi o regulowanie zobowiązań ze strony Getin Noble Bank i Idea Bank - podkreśliła w poniedziałek minister finansów Teresa Czerwińska.

Czerwińska była pytana podczas poniedziałkowej konferencji prasowej dot. spotkania Komitetu Stabilności Finansowej o to, jak kształtują się depozyty Getin Noble Bank i Idea Bank w porównaniu do ostatnich informacji z pierwszego półrocza.

"Jeśli chodzi o takie bardzo szczegółowe, bieżące informacje, które dotyczą sytuacji finansowej jednego, jak i drugiego banku, to nie są to informacje publiczne, które możemy podawać na konferencji prasowej. To są informacje objęte tajemnicą handlową. Ze swojej strony możemy zapewnić państwa, że zobowiązania są regulowane na bieżąco. Nie ma żadnych zakłóceń jeśli chodzi o regulowanie zobowiązań ze strony obydwu banków" - powiedziała Czerwińska.

Pełniący obowiązki szefa KNF Marcin Pachucki zapewnił z kolei, że KNF jest "w stałym kontakcie z instytucjami nadzorowanymi", również z Getin Noble Bank i Idea Bank.

Czytaj: NBP deklaruje gotowość wsparcia dla Getin Noble Bank i Idea Bank

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021