Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Produkcja nowych modeli Toyoty ruszy na początku 2019 r.

Autor:  PAP/KM  |  21-11-2018 17:33
Produkcja nowej Toyoty Corolli Sedan i Corolli Touring Sport ruszy na początku 2019 r. W styczniu rozpocznie się także przedsprzedaż modeli dla klientów prywatnych. Zgodnie z zapowiedziami wszystkie nowości są budowane na modularnej platformie TNGA.

- Z uruchomieniem produkcji wszystkich nowych modeli czekaliśmy na platformę Toyota New Global Architecture (TNGA). Jej głównymi zaletami są obniżony o 1 cm środek ciężkości, poprawa sztywności nadwozia o 60 proc. i zmniejszenie o 40 proc. tarć w układzie zawieszenia - wyliczał szef działu produktu Toyoty Motor Poland Maciej Kilim.

Dzięki inwestycjom do 2022 r. polskie fabryki Toyota Motor Manufacturing Poland będą kluczowymi zakładami produkującymi silniki hybrydowe dla samochodów Toyoty w Europie
Fot. Shutterstock

Zdaniem przedstawicieli Toyoty w przyszłym roku nowe Corolle w naturalny sposób wypełnią lukę po tańszych wersjach modelu Avensis, którego produkcja zakończy się jeszcze w 2018 r.

Przedstawiciele koncernu zapowiadają, że dzięki kolejnym inwestycjom do 2022 r. polskie fabryki Toyota Motor Manufacturing Poland w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach będą kluczowymi zakładami produkującymi silniki hybrydowe dla samochodów Toyoty w Europie. Tego typu jednostki znajdą się m.in. w nowych Corollach. Oferta obejmuje dwa napędy hybrydowe czwartą generację jednostki znanej z Priusa i 2.0 Dual Force Hybrid (180 KM) oraz dwa silniki benzynowe o pojemności 1,6 l. i 1,2 l. turbo.

Jak zaznaczył Kilim większość wersji Corolli Sedan i Corolli TS będzie wyposażona w 8-calowy ekran systemu Toyota Touch i 7-calowy ekran między zegarami (może wyświetlać także prędkościomierz). W opcji rozszerzonej dostępny będzie również 10-calowy wyświetlacz przezierny Head-Up Display (HUD) wyświetlający na przedniej szybie pojazdu kluczowe informacje bez ograniczania widoczności.

Nowe Corolle zostały wyposażone w system Toyota Safety Sense wykrywający pieszych w dzień i w nocy oraz zapobiegający kolizjom również w sytuacji, kiedy pojazd nie rozwinął dużej prędkości. Ponadto w standardowym pakiecie znajdzie się m.in. asystent pasa ruchu i inteligentny aktywny tempomat.

Od stycznia 2019 r. aktywna będzie aplikacja m.in. przypominająca o przeglądzie i pozwalająca zlokalizować pojazd.  W Polsce w 2017 r. zarejestrowanych zostało ponad 6 tys. egzemplarzy Toyoty Corolli w wersji sedan.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019