Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Jérôme Ladrière, Dalkia: wyższa efektywność energetyczna to szybszy rozwój gospodarczy

Autor: Dariusz Ciepiela
Dodano: 01-12-2018 10:00 | Aktualizacja: 30-11-2018 19:21

- Dla dalszego wzrostu konkurencyjności polskiej gospodarki zasadnicze znaczenie ma spadek jej energochłonności – oszczędność energii prowadzi do przewag konkurencyjnych w kontekście wzrostu ceny uprawnień do emisji CO2 - mówi WNP.PL Jérôme Ladrière, wiceprezes ds. rozwoju międzynarodowego w grupie Dalkia.

- Kraje o wyższej efektywności energetycznej szybciej rozwijają się gospodarczo. Jesteśmy partnerem dla lokalnych samorządów i przemysłu w poprawie efektywności energetycznej - mówi Jérôme Ladrière.

W ramach współpracy z lokalnymi partnerami, Dalkia oferuje rozwiązania, które mają na celu poprawę powietrza w Polce jako część procesu transformacji energetycznej oraz walki ze smogiem i niską emisją.

- Polski rynek usług energetycznych i efektywności energetycznej oferuje duży potencjał rozwoju dla grupy Dalkia na najbliższe lata. W oparciu o ustalenia COP24, chcemy dalej wyznaczać standardy w usługach efektywności energetycznej - dodaje Jérôme Ladrière.

Podkreśla, że Dalkia jest zaangażowana w optymalizację zużycia energii swoich klientów i przyczynianie się do zrównoważonego rozwoju na poziomie lokalnym i globalnym.

Oferuje „szyte na miarę” rozwiązania dla budynków, miast, samorządów, władz lokalnych i obiektów przemysłowych w odpowiedzi na wyzwania związane z transformacją energetyczną.

Grupa zapewnia swoim klientom możliwość kontroli całego łańcucha energetycznego, od dostaw energii po optymalizację zużycia, w tym konserwację instalacji i sterowanie nią. 

Jérôme Ladrière weźmie udział w panelu dyskusyjnym "Zrównoważony rozwój – jedna idea, trzy perspektywy", który odbędzie się w trakcie konferencji EEC Green. Wydarzenie odbędzie się w dniach 4 i 5 grudnia 2018 r. w hotelu Park Inn by Radisson w Katowicach. 

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020