Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Volkswagen Poznań z nową halą logistyczną od I kwartału 2019 r.

Autor:  PAP/rs  |  03-12-2018 12:49
W pierwszym kwartale 2019 r. fabryka spółki Volkswagen Poznań w stolicy Wielkopolski wzbogaci się o nową halę logistyczną. Obiekt będzie miał powierzchnię 46 tys. m kw.

Budowa rozpoczęła się wiosną tego roku. W poniedziałek na obiekcie zawieszono wiechę. Obecnie prowadzone są prace wykończeniowe wewnątrz budynku oraz utwardzana jest nawierzchnia w jego otoczeniu.

W pierwszym kwartale 2019 r. fabryka spółki Volkswagen Poznań w stolicy Wielkopolski wzbogaci się o nową halę logistyczną
Fot. PTWP (Paweł Pawłowski)

"Nowa hala logistyczna umożliwi nam integrację powierzchni logistycznych, znajdujących się do tej pory się poza terenem zakładu. Dzięki temu zredukowany zostanie ruch wahadłowy ciężarówek pomiędzy Poznaniem i Swarzędzem. Bezpośrednie połączenie z halą produkcyjną otwiera nam także możliwości wdrożenia innowacyjnych procesów dostarczania materiałów na linie produkcyjne, takich jak autonomiczne transporty między halami" - powiedział w poniedziałek kierownik logistyki w poznańskim zakładzie Joerg Pott.

Równocześnie z budową zaplecza logistycznego trwa też rozbudowa istniejącej hali spawalni, której docelowa powierzchnia wyniesie 14,4 tys. m kw.

"Przed dwoma laty rozpoczęliśmy seryjną produkcję Craftera w nowo wybudowanej fabryce we Wrześni. Dziś, w roku obchodów 25-lecia istnienia naszego przedsiębiorstwa, a także w kolejnych miesiącach punkt ciężkości nakładów inwestycyjnych jest ponownie skierowany na zakład w Antoninku" - powiedział prezes Volkswagen Poznań Jens Ocksen.

Od początku swojej działalności Volkswagen Poznań zainwestował w swoje zakłady ponad 2 mld euro. Planowane inwestycje w nowe hale, maszyny i urządzenia wyniosą w obecnym i przyszłym roku blisko 500 mln euro.

W ostatnich 25 latach z taśm produkcyjnych fabryk Volkswagen Poznań zjechało blisko 3 mln pojazdów. Obecnie w czterech zakładach spółki produkowane są modele Volkswagen Caddy, Volkswagen Transporter T6 oraz Volkswagen Crafter i MAN TGE. Od 1996 roku funkcjonuje także odlewnia, której roczna produkcja komponentów wynosi blisko 4,6 mln sztuk.

Volkswagen Poznań jest największym pracodawcą w Wielkopolsce dającym zatrudnienie 11 tys. osób.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019