Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Roman Giertych: Leszek Czarnecki przekazał prokuraturze trzy taśmy

Autor: PAP/JS
Dodano: 03-12-2018 23:13

Mec. Roman Giertych poinformował, że są trzy taśmy, które jego klient, biznesmen Leszek Czarnecki przekazał prokuraturze. Jedno z nagrań - jak dodał - zostało wykonane po marcowej rozmowie, kiedy to były szef KNF miał Czarneckiemu złożyć ofertę korupcyjną.

Giertych został w "Kropce nad i" w TVN24 zapytany ile jest nagrań z rozmów Czarneckiego z byłym szefem KNF Markiem Chrzanowskim.

Mecenas podkreślił, że wszystkie taśmy mające związek z ta sprawą zostały przekazane prokuraturze. Według niego taśmy są trzy. Dopytywany, czy wszystkie nagrania dotyczą tego samego spotkania jego klienta z Markiem Chrzanowskim, odparł: "Jedno dotyczy innego spotkania". Nie odpowiedział jednak na pytanie kto uczestniczył w tym spotkaniu. - Wszystkie te rzeczy są w prokuraturze, nie mogę się wypowiadać w tej sprawie, bo jest to część materiału dowodowego - zastrzegł Giertych.

Giertych przekazał, że jedno spotkanie miało miejsce już po "ofercie korupcyjnej", którą w marcu 2018 roku Chrzanowski miał złożyć Czarneckiemu. - (Czarnecki) rozmowy w KNF-ie postanowił nagrać i dobrze, że to zrobił, bo tam znajdują się bardzo cenne dowody, które - myślę - prokuraturze pozwolą ustalić cały przebieg tego zdarzenia - podkreślił adwokat.

Giertych został też zapytany dlaczego nie złożył od razu, przy okazji składania zawiadomień do prokuratury, wszystkich nagrań. Mecenas wyjaśnił, że nie dysponował wówczas oryginalnymi nośnikami nagrań. - I żeśmy przy pierwszym przesłuchaniu (Leszka Czarneckiego - red.) nośniki oryginalne do prokuratury dostarczyli. To był taki wzgląd techniczny bardziej - wyjaśnił Giertych.

Mec. został też zapytany, czy Leszek Czarnecki spotkał się z szefem Bankowego Funduszu Gwarancyjnego Zbigniewem Sokalem. - Przewodniczący Czarnecki miał wiele spotkań z panem Zdzisławem Sokalem - odpowiedział. Według niego, nie były to jednak spotkania "face to face".


Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021