Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Trump wezwał OPEC, by nie redukował wydobycia ropy

Autor:  PAP/KM  |  05-12-2018 21:36
Prezydent USA Donald Trump przed spotkaniem komitetu OPEC poinformował, że liczy na to, iż kartel nie obniży wydobycia ropy. Wkrótce potem ministerialna komisja monitorująca OPEC zdecydowała, że należy ograniczyć produkcję.

Mam nadzieję, że OPEC utrzyma podaż ropy taką, jaka jest, nieograniczoną. Świat nie chce ani nie potrzebuje wyższych cen ropy! - głosi tweet prezydenta.

Prezydent USA Donald Trump przed spotkaniem komitetu OPEC poinformował, że liczy na to, iż kartel nie obniży wydobycia ropy
Fot. ShutterstockMinisterialna komisja monitorująca OPEC, w skład której wchodzą ministrowie krajów zrzeszonych w kartelu i kilku innych producentów, w tym Rosji, spotkała się w środę w Wiedniu, na dzień przed ogólnym spotkaniem OPEC.

Jak podaje Reuters Arabia Saudyjska, nieformalny przywódca OPEC (Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową), nalegała na Rosję, by znacząco obniżyć wydobycie surowca i uniknąć nadpodaży, a tym samym zapobiec spadkom cen ropy.

- Wszyscy, włącznie z Rosją, są zgodni co do tego, że potrzebna jest redukcja wydobycia - powiedział minister ds. ropy Omanu Muhammad ibn Hamad Saif ar-Rumhi.

Wyjaśnił, że skala redukcji będzie jeszcze przedmiotem dyskusji. Rosyjski minister energii Aleksandr Nowak udał się już do Moskwy, by uzyskać akceptację prezydenta Władimira Putina dla tej decyzji - podaje Reuters, powołując się na dwóch uczestników spotkania komisji monitorującej.

Przeczytaj także: Rozłam w OPEC. Katar wychodzi z organizacji

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019