Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Resort przedsiębiorczości: kolejna rewolucja technologiczna staje się faktem

Autor:  PAP/rs  |  06-12-2018 10:49
Kolejna rewolucja technologiczna staje się faktem - powiedział w czwartek wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa. Dodał, że resort koncentruje się na rozwoju takich dziedzin, jak badania i rozwój (R&D) czy infrastruktura gospodarcza.

Ministerstwo podało podczas czwartkowej konferencji podsumowującej działalność resortu, że kończą się prace nad Fundacją Platforma Przemysłu Przyszłości, która będzie odgrywać rolę "zarówno koordynatora, jak i aktywnego stymulatora rynku".

Kolejna rewolucja technologiczna staje się faktem - powiedział w czwartek wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa
Fot. PTWP

"Kolejna rewolucja technologiczna staje się faktem, a my nie możemy i nie chcemy zostać w tyle. Co więcej mamy realną szanse stać się liderem tych zmian. Dlatego już teraz podejmujemy odpowiednie działania. Koncentrujemy się na rozwoju w dziedzinach takich jak R&D, edukacja, szkolenie, a także ekorozwój czy infrastruktura gospodarcza" - poinformował wiceminister MPiT Marcin Ociepa.

Mówiąc o wspieraniu innowacji resort wskazał też na efekty koordynowanego przez MPiT programu Start in Poland z budżetem ok 3 mld zł. Przez trzy lata od uruchomienia koordynowanego przez MPiT programu "udało się ogłosić wiele instrumentów wsparcia dla startupów", np. w zakończonym pilotażu Scale Up działało 10 akceleratorów, które współpracowały z 66 dużymi firmami. Przez akcelerację przeszły 273 startupy. Zadeklarowano ok. 150 wdrożeń w dużych przedsiębiorstwach - wyliczono.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019